بسم الله الرحمن الرحيم
و الحمدللّه ربّ العالمين و الصّلاة و السّلام علي سيّدنا محمّد و آله الطّاهرين و لعنة اللّه علي اعدائهم اجمعين
قبل از اينکه بحث را شروع بکنيم، من عرض بکنم که در اين يکي دو روز خب يک حوادثي به دنبال مصوبه‌ي سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ ديروز، ديشب، پريشب، در برخي از شهرهاي کشور، و متأسفانه مشکلاتي هم درست شد، تعدادي جان باختند و مراکزي تخريب شد، از اين کارها هم شد در اين يکي دو روزه. چند نکته را بايد توجه داشت؛ اولاً وقتي يک چيزي مصوبه‌ي سران کشور هست، آدم بايد با چشم خوشبيني به او نگاه کند، بنده در اين قضيه سررشته ندارم يعني تخصص اين کار را ندارم، گفتم هم به آقايان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در اين قضيه‌ي بنزين مختلف است، بعضي‌ها آن را لازم و واجب ميدانند بعضي‌ها مضر ميدانند، بنابراين من هم که صاحبنظر نيستم در اين قضايا؛ گفتم من صاحبنظر نيستم لکن اگر سران سه قوه تصميم بگيرند من حمايت ميکنم. من اين را گفتم، حمايت هم ميکنم. سران قوايند، نشستند با پشتوانه‌ي کارشناسي يک تصميمي براي کشور گرفتند، بايد عمل بشود به آن تصميم؛ اين يک نکته.
نکته‌ي دوم اينکه خب بله، يقيناً بعضي از مردم از اين تصميم يا نگران ميشوند يا ناراحت ميشوند يا به ضررشان است يا خيال ميکنند به ضررشان است به هر تقدير ناراضي ميشوند، لکن آتش زدن به فلان بانک اين کار مردم نيست، اين کار اشرار است؛ کار اشرار است، اين را بايد توجه داشت. در يک چنين حوادثي معمولاً اشرار، کينه‌ورزان، انسانهاي ناباب وارد ميدان ميشوند، گاهي بعضي از جوانها هم از روي هيجان با اينها همراهي ميکنند و اين‌جور مفاسد را به بار مي‌آوردند. اين مفاسد هيچ مشکلي را درست نميکند جز اينکه علاوه‌ي بر هر مشکلي که هست، ناامني را هم اضافه ميکند. ناامني بزرگ‌ترين مصيبت براي هر کشوري است، براي هر جامعه‌اي است، اينها قصدشان اين است. شما ملاحظه کنيد در اين دو روز تقريباً يعني دو شب و يک روزي که از اين قضايا گذشته همه‌ي مراکز شرارت دنيا عليه ما اين کارها را تشويق کردند، از خانواده‌ي منحوس خبيث خاندان پهلوي تا مجموعه‌ي خبيث و جنايتکار منافقين، اينها دارند مرتباً در فضاي مجازي و در جاهاي ديگر دارند تشويق ميکنند ترغيب ميکنند که اين شرارتها انجام بگيرد. من عرضم اين است هيچ کس به اين اشرار کمک نکند، هيچ انسان عاقل و شايسته‌اي که به کشور خودش علاقه مند است، به زندگي راحت خودش علاقه مند است، به اينها نبايد کمک بکند؛ اينها اشرارند، اين کارها کار مردم معمولي نيست.
مسئولين هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات اين کار کم کنند. حالا من ديروز ديدم در تلويزيون که بعضي از مسئولين محترم آمدند گفتند که ما مراقبيم که اين افزايش قيمت موجب افزايش قيمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله اين مهم است، چون الان گراني هست، بنا باشد باز اضافه بشود گراني خب اين براي مردم خيلي مشکلات درست ميکند، بايد مراقبت کنند. اين مراقبت‌ها را اينها بکنند، مسئولين حفظ امنيت کشور هم به وظايفشان عمل کنند، مردم عزيز ما هم که خوشبختانه در قضاياي گوناگون اين کشور بصيرت خودشان را، آگاهي خودشان را نشان دادند بدانند که اين حوادث تلخ از ناحيه‌ي کيست و چگونه است، اين آتش زدن و خراب کردن و ويران کردن و دعوا کردن و ناامني ايجاد کردن مال چه کسي است، اين را بفهمند توجه کنند که ميفهمند هم مردم ملتفتند و از اينها فاصله بگيرند. اين آن توصيه‌ي ما است، مسئولين کشور هم به وظايف‌شان به طور جدي عمل کنند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لر موزیک شهر زیرنویس نرم افزارهاي تخصصي دامپروري و كشاورزي مديران Emily یه جوره دیگه،یه جوره خوب Melvin چطور به وسيله اينستاگرام به درامد برسيم European goldfinch.net پدر charpa